Your browser does not support JavaScript! Obróbka Mechaniczna Metali Goczałkowice-Zdrój | Kazimierz Mrzyk

Usługi

Oferujemy usługi obróbki skrawaniem stali, metali nieżelaznych, metali kolorowych i tworzyw sztucznych dla przemysłu automotive, kablowego, hutniczego, górniczego, przetwórczego oraz wielu innych, z zakresu mało i średnio seryjnej produkcji części maszyn i narzędzi, a także budowy i remontów maszyn. Świadczymy również usługi z zakresu regeneracji poliuretanem kół i rolek, w tym: wymianę oraz obróbkę powłok.

Park maszynowy i specyfika świadczonych usług

Frezarki CNC 3 i 4 osiowe

Frezarki CNC działają na bazie systemów CNC. Oznacza to, że urządzenia są w pełni skomputeryzowane, i tylko w ten sposób możemy nimi sterować. W tych systemach dedykowany komputer dba o wykonanie wszystkich niezbędnych działań zgodnie z programem wykonawczym przechowywanym w jego pamięci.

Program inicjuje operacje takie jak włączenie i wyłączenie silnika, wymiana narzędzi, palet itp. Wszystkie działania zachodzą w ramach określonego układu współrzędnych. Właśnie dzięki temu te maszyny są wyjątkowo precyzyjne.

Tokarki CNC

Obrabiarki tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do obróbki skrawaniem, w tym przypadku nazywanej toczeniem.

Proces ten polega na wprawieniu obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie wykorzystaniu narzędzia obróbczego do skrawania jego powierzchni. Poddawany obróbce przedmiot jest w tym celu mocowany w specjalnych kłach lub na odpowiednim uchwycie. Rodzaj toczenia zależy od wybranego narzędzia, typu powierzchni, położenia osi obrotu oraz kierunku ruchu posuwowego.

Automat tokarski CNC

Najpowszechniejszą współcześnie metodą obróbki metalów jest toczenie CNC. Dzięki niej można obrabiać zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie przedmiotów o kształcie bryły obrotowej, a oprócz obrotowych, uzyskać inne kształty. Podczas toczenia w ruchu jest przede wszystkim obracany przedmiot, wspomagany dodatkowo przez ruch płaski.

Elektrodrążarki drutowe, wgłębne

Elektrodrążenie drutowe jest metodą wysoko precyzyjnego wycinania elektrodą drutową elementów z materiałów o zaprogramowanych obwodach. Główną zaletą tej metody jest możliwość cięcia materiałów o bardzo wysokiej twardości (stale hartowane, węgliki spiekane), jedynym wymogiem obróbki jest ich przewodnictwo prądowe.

Elektrodrążenie wgłębne wykorzystywane jest najczęściej przy wykonywaniu specjalistycznych części maszyn i urządzeń oraz podczas obróbki materiałów trudnoskrawalnych. Elektrodrążenie wgłębne stosuje się przy obróbce miejsc, do których dostęp narzędzia skrawającego jest utrudniony. Dobrym przykładem jest tu wykonywanie rowków wpustowych pod połączenia wielowypustowe i wielokarbowe.

Grawerowanie

Grawerowanie frezem charakteryzuje się przede wszystkim możliwością największej głębokości graweru, włącznie z przecinaniem materiału. Technika ta pozwala na grawerowanie wielopoziomowe (wgłębne i wypukłe) dowolnych projektów w tym projektów trójwymiarowych 3D. Grawerowanie frezem nie zmienia koloru materiału grawerowanego. Litery oraz znaki grawerowane można zapuszczać farbą w wielu kolorach lub patyną.

Szlifowanie powierzchni płaskich

Szlifowanie powierzchni płaskich jest w naszej firmie jednym z podstawowych rodzajów szlifowania. Procesy szlifowania oparte są o szlifierkę obwodową ze wzdłużnym posuwem stołu magnetycznego oraz z poprzecznym przesuwem wrzeciennika. Szlifowanie obwodowe, jakie wykonujemy na posiadanej szlifierce należy do szlifowań najdokładniejszych.

Szlifowanie wałków

Szlifowanie wałków to końcowy etap obróbki przy użyciu narzędzia ściernego. Odbywa się ono na płaskich powierzchniach, wałkach i otworach. Do szlifowania służą szlifierki, zaopatrzone w ściernice

Dłutowanie

Przy kształtach nieobrotowych (krzywki, uzębienia kół) stosuje się specjalną obróbkę skrawaniem, czyli dłutowanie. Polega ono na skrawaniu przedmiotu specjalnym nożem, przytwierdzonym do suwaka, manewrującego w pionie i poziomie.

Prace spawalnicze MIG, TIG

Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego.

Spawanie metodą MIG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą, a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego.

Budowa, remonty maszyn

Wykonujemy specjalistyczne maszyny i urządzenia od projektu przez wykonanie, próby i rozruch. Remonty prowadzimy w oparciu o najnowsze technologie regeneracji części i zespołów. Wysokie kwalifikacje załogi, duże doświadczenie, bogate wyposażenie techniczne brygad remontowych, zaplecze produkcyjne pozwalają na prawidłowe przygotowanie i przeprowadzanie remontów w szerokim zakresie i zgodnie z wysokimi wymaganiami klientów. Na wykonane remonty udzielamy gwarancji.